Pirmadienį Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai internete aptiko skelbimą apie parduodamą invazinės rūšies vėžlį. Pažeidėjas už tai patrauktas administracinėn atsakomybėn, jam gresia bauda iki 500 eurų.
Kovo 8-oji nebuvo sėkminga Prienų rajono gyventojui, skelbimų svetainėje norėjusiam parduoti invazinės rūšies raudonausį raštuotąjį vėžlį (Trachemys scripta elegans).
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams pardavėjas papasakojo apie vėžliuką, jo įpročius, nurodė kainą, bet nesitikėjo sulaukti baudos ir likti be gyvūno. Pardavėjas aiškino, kad vėžliuką rado gamtoje, žinojo, kad tai invazinė rūšis, ir net nenumanė, kad prekiauti tokiais gyvūnais draudžiama.
Vėžlys buvo paimtas iš asmens ir perduotas gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ darbuotojų globai.
„Mes, pareigūnai, nuolat stebime socialinę erdvę, tikriname pasirodžiusius pranešimus, susijusius su laukinių ar invazinių gyvūnų patiekimu į rinką, jų pardavimu ar laikymu. Taigi atsakomybės tokiems pažeidėjams išvengti dažniausiai nepavyksta“, – teigia Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Aringas Janulevičius.
Asmeniui, bandžiusiam neteisėtai parduoti raudonausį raštuotąjį vėžlį, už invazinių rūšių pateikimą į rinką ar tyčinį paleidimą į aplinką gresia bauda nuo 300 iki 500 eurų su gyvūno paėmimu.
Primename, kad invazinių rūšių atstovų negalima laikyti namuose ir tuo labiau jais prekiauti. Lietuvoje šios rūšies vėžlį draudžiama laikyti, veisti ir paleisti į gamtą.
Pastebėjus skelbimus apie parduodamus raudonausius vėžliukus ar radus tokį gyvūną gamtoje, prašom kuo skubiau pranešti AAD Pranešimų priėmimų tarnybos telefonu +370 5 2732995 arba telefonu 112.
Urtė Šimonytė
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos