20.9 C
Kretinga
2024 / 07 / 16

Klaipėdos uostas pradedamas ruošti vėjo jėgainių parkų Baltijos jūroje statyboms

Ar jau skaitėte?

Pietinė Klaipėdos uosto dalis – buvusi Tarptautinė jūrų perkėla – bus naudojama Lietuvos jūros vėjo jėgainių parkų statyboje, trečiadienį pristatė Klaipėdos valstybinis jūrų uostas.

- Reklama -

„Beveik 40 metų veikęs jūrų perkėlos terminalas (…) yra transformuojamas į specialią teritoriją, specialią bazę jūrinio vėjo jėgainių statybai, surinkimui ir aptarnavimui”, – ketvirtadienį žurnalistams Klaipėdoje sakė uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Klaipėdos uostas. Klaipėdos.info nuotrauka.

Lietuvoje iki 2030 m. bus įrengti du bendros 1,4 GW galios jūrų vėjo jėgainių parkai. Įgyvendinus abu projektus teritoriniuose vandenyse ties Palanga pastatytos jėgainės, planuojama, generuos iki 6 TWh elektros energijos – apie pusę dabartinio Lietuvos elektros poreikio.

Darbus vykdo Klaipėdos uostas ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“), pasirašę investicinę uosto pritaikymo vėjo jėgainių statybai sutartį.

„Kada Lietuva paskelbė, kad 40 kilometrų nuo Klaipėdos bus vystomas jūros vėjo parkas, kilo probleminis klausimas, kur uoste atrasti vietos bazei įrengti. Buvo pakeisti tam tikri Vyriausybės nutarimai, leidžiantys uoste lengviau plėtoti laivų statybos ir vėjo jėgainėms skirtą veiklą. Buvo tokie nutarimai priimti, pavyko 2022 m. pasirašyti sutartį su „Klasco“, kad šitoje teritorijoje šita bazė būtų įrengta”, – kalbėjo A. Latakas.

Pasak A. Latako, sovietų kariniais tikslais 1986 m. pastatytame terminale jau pradėti jėgainių komponentams krauti ir surinkti infrastruktūros kūrimo darbai – jau nugriautos beveik visos terminalo konstrukcijos ir pastatai.

- Reklama -

„Nugriauti tiltai, nugriauti pylimai, ardomi geležinkeliai, išardyti pastatai“, – sakė uosto vadovas.

Kaip skelbia uosto direkcija, Smeltės pusiasalyje vėjo elektrinių krovai ir surinkimui bus pritaikytos dvi krantinės ir 20 hektarų teritorija. Investicijos į pusiasalio infrastruktūrą, skaičiuojama, gali būti didesnės nei 30 mln. eurų.

Įrengti vėjo elektrinių statybai būtiną įrangą bei atitinkamą infrastruktūrą, taip pat įsigyti specialią krovos techniką turės „Klasco“.

„Iš tikrųjų teritorija bus lygi kaip stalas ir nieko čia nebus. Nes pagrindinis reikalavimas yra dangų apkrova. Ir tos „heavy duty“ krantinės apkrova sieks 40 tonų vienam kv. m, sandėlių apkrova irgi bus 40 tonų kv. m. Ant krantinių apkrova – 15 tonų. Pagrindinis reikalavimas yra lygus paviršius, kuriuo komponentai galėtų būti judinami per teritoriją“, – žurnalistams sakė „Klasco“ generalinis direktorius Vitalijus Muštukas.

Pasak jo, visos „Klasco“ investicijos galėtų siekti apie 80 mln. eurų.

A. Latako teigimu, perkėlos rekonstrukciją tikimasi pabaigti 2025 m. pabaigoje. Ro-ro laivų krova terminale nevykdoma nuo 2017 metų.

TOP naujienos

„Rimi“ dabar ananasai – pigiau: pagerins virškinimą ir sustiprins kaulus

Ananasai – vieni iš populiariausių tropinių vaisių pasaulyje, pastaraisiais dešimtmečiais atrandantys savo vietą ir lietuvių mitybos racione. Dar Kristupo Kolumbo į Europą atgabenti ananasai...

Kapaviečių įrengimo specialistės patarimai: kaip papuošti kapus prieš Vėlines

Artėjant Vėlinėms – vienai svarbiausių rudens dienų – daugelis pradeda rūpintis, kaip papuošti ir sutvarkyti kapus. Kapaviečių įrengimo ir rekonstravimo specialistų nuomone, rūpinantis kapų...

Ekspertės patarimai, kaip Kūčių vakarienei išsirinkti tik kokybišką žuvį

Nors Kalėdos šiemet bus švenčiamos griežtame karantine – nereiškia, kad mažiau dėmesio skirsime šventiniam stalui. Atvirkščiai – turėdami daugiau laiko galėsime pasinerti į eksperimentus...

ORAI: Šeštadienio dieną daug kur numatomi krituliai, daugiausia nedideli: sniegas pereinantis į lietų

Šeštadienio dieną daug kur numatomi krituliai, daugiausia nedideli: sniegas pereinantis į lietų. Daugelyje rajonų formuosis lijundra. Vėjas rytų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 4...

Renginyje „Būk matomas ir saugus“ rūpintis savimi bei artimaisiais kelyje kvies „X faktoriaus“ nugalėtojai

Šį sekmadienį, rugsėjo 29 d., trys Lietuvos miestai taps atskirų regionų saugaus eismo sostinėmis. Jau dešimtą kartą Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje susipažinti su kelių eismo taisyklėmis, išbandyti interaktyvias eismo simuliacijas ir įvairias pramogines atrakcijas...

R. Vyšniauskas apie žalingus gyvenimo įpročius: „Aš irgi ne išimtis, pasitaiko visko“

Žinomas sportininkas, daugkartinis Lietuvos sunkiosios atletikos čempionas Ramūnas Vyšniauskas neslepia, jog visada stengėsi kruopščiai laikytis sveiko ir subalansuoto gyvenimo būdo. Vis tik baigta sportininko karjera ir pradėti verslai išbalansavo vyro mitybą ir režimą, todėl...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS