0.9 C
Kretinga
2024 / 12 / 04

Pinigus galite prarasti atostogoms net neprasidėjus

Ar jau skaitėte?

Keliaudami turime išlikti budrūs, saugoti nuo vagysčių savo asmens dokumentus, banko korteles ir pinigus. Tačiau atsargiai elgtis verta ir kelionę dar tik planuojant. Kaip galime būti apgauti nespėję išvykti iš namų ir kaip to išvengti, pasakoja „Luminor“ sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.

- Reklama -

Netikri lėktuvo bilietų pasiūlymai

Pirmiausia, planuodami kelionę galite būti apgauti netikrų oro linijų ir itin patrauklių jų pasiūlymų. 

Keliautojų apgavystės forma – netikri gyvenamųjų vietų skelbimai. Nuotrauka RPT.lt

„Lėktuvų skrydžių bilietai kartais sudaro bent pusę kelionės išlaidų, todėl norėdamas sutaupyti dažnas internete ieško pigesnių pasiūlymų. Tuo naudodamiesi sukčiai sukuria ypač tikroviškas pigių skrydžių svetaines, jas reklamuoja paieškos sistemose, socialiniuose tinkluose, elektroniniu paštu ir siūlo didžiules nuolaidas. Taip suviliojami ir apgaunami taupūs keliautojai“, – pasakoja ekspertas.

Pasal L. Sadecko, verta prisiminti lietuvių liaudies patarlę „skūpus moka du kartus“, nes siekdami išleisti kuo mažiau, galite sumokėti ir dvigubai. Netikros skrydžių svetainės itin pavojingos, kadangi pirkdami lėktuvų bilietus žmonės įpratę pateikti pačius asmeniškiausius duomenis – jie gali būti nutekinti, todėl būkite itin apdairūs. 

„Įsigiję lėktuvo bilietus netikrose svetainėse sulauksite prašymų koreguoti užsakymą, keisti duomenis, pavyzdžiui, sumokėti papildomai, pakeisti vardą – kitaip jūsų skrydis neva bus atšauktas. Tačiau skrydis ir taip niekada neegzistavo, o jo platintojas vos gavęs pinigus kaip mat dings“, – sako ekspertas. 

Apgaulingi gyvenamosios vietos skelbimai

Dar viena keliautojų apgavystės forma – netikri gyvenamųjų vietų skelbimai. 

- Reklama -

„Pasitaiko, kai nakvynės paieškos platformose siūlomas patrauklus kambarys už itin prieinamą kainą, tačiau pardavėjas paprašo už rezervaciją sumokėti tiesiogiai arba internetu pateikti kredito kortelės duomenis. Niekada to nedarykite – svarbią asmeninę informaciją įprasta pateikti tik atvykus, o rezervaciją apmokėti paslaugos svetainėje, ne savininkui į rankas“, – sako ekspertas.

Be to, galite susidurti ir su skelbimais, kuriose siūlomos vietos išvis neegzistuoja arba yra jau rezervuotos. Anot eksperto, sumokėję už tokią nakvynę greitai sulauksite laiško, kad jūsų rezervacija atšaukta arba kaina pakilusi, o paslaugos tiekėjas vėliau taip pat dings.

„Teko girdėti apie atvejį, kai atlikus išankstinį pavedimą, netikras apgyvendintojas informavo, kad vieta pabrango, ėmė reikalauti didesnės sumos. Pirkėjui šią sumą pervedus, nakvynės vieta iš apgyvendinimo platformos apskritai dingo, o sukčiaus surasti ir atgauti pinigus jau buvo nebeįmanoma“, – pasakoja L. Sadeckas. 

Kaip neprarasti savo pinigų

Tam, kad apsisaugotumėte nuo neplanuotų nuostolių, ruošdamiesi atostogoms kelionės bilietus bei gyvenamosios vietos rezervacijas įsigykite jums žinomų ir patikimų bendrovių svetainėse, pataria L. Sadeckas. 

„Venkite per gerai skambančių pasiūlymų, spaudimo pirkti ir negirdėtų trečiųjų šalių pardavėjų – nors siūlomos kainos ir gali būti žemesnės, įsigydami paslaugą iš oficialaus tiekėjo jausitės saugiau. Rezervacijas apmokėkite tik saugiais pardavimo platformose esančiais būdais bei būkite itin atsargūs, jei pardavėjas siūlo susisiekti ir pavedimą atlikti asmeniškai“, – sako ekspertas.

Taip pat, pasidomėkite kitų vartotojų atsiliepimais apie apgyvendinimo vietas, o skrydžių bilietus tikrinkite oficialiose oro linijų svetainėse arba patikimose, gerai žinomose kelionių agentūrose, pataria ekspertas. Visada galite išsiaiškinti, ar paslaugos tiekėjas patikimas, paieškodami apie jį esančios informacijos internete. Jei kyla klausimų ar abejojate po užsakymo gautais elektroniniais pranešimais, tiesiogiai susisiekite su pardavėju internete nurodytais kontaktais.

Agnė Mažeikytė-Šmeliova
„Luminor“ komunikacijos projektų vadovė

 

TOP naujienos

Horoskopas rugsėjo 19 dienai

AVINASUžsispyrimas dažnai lydi nemokšiškumą ar nežinojimą. Pamąstykite, tai tikriausiai tinka ir jums. Išankstinė jūsų nuomonė apie kai kuriuos žmones gali pasirodyti labai tolima nuo...

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys...

Pigiau nebūna: pasižvalgykime į estus – štai ką jie skanaus, nebrangaus ir įdomaus ruošia iš šprotų

Kas šauna galvon, kai išgirstate žodį „Estija“? Daugelis tikriausiai pagalvoja apie Talino senamiestį, idiliškas šalies salas ir... šprotus. Estija nuo seno jais garsėja, o...

Palangos oro uostas ruošiasi keleivių srautų augimui, bus daugiau paslaugų

Birželį Lietuvos oro uostuose planuojamas lūžio taškas, kuomet ženkliai išaugs krypčių skaičius. Laukiant daugiau keleivių, plečiamas paslaugų spektras. Kavinių tinklas „Caffeine“ tęsia plėtrą šalies...

Jaukus Naujųjų metų vakaras mažoje kompanijoje: taupios šventinės idėjos

Nors Naujųjų metų išvakarės dažniausiai siejamos su vakarėliais, kai kurie žmonės 2023 metų neplanuoja sutikti triukšmingai. Juk norint susikurti šventinę nuotaiką nebūtina linksmintis iki ryto, išleisti daug pinigų dekoracijoms, puošniems drabužiams ar vaišėms. Kartais...

Svarbi informacija dėl judėjimo ribojimų, atsakymai į klausimus (nuolat atnaujinama)

Šiandien Vyriausybėje nuotoliniu būdu vykusioje spaudos konferencijoje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pristatė ir plačiau paaiškino nuo trečiadienio įsigaliosiančius naujus judėjimo ribojimus ir jų kontrolę. Policija organizuos stacionarius...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS