18.9 C
Kretinga
2024 / 07 / 16

Rusijos pareigūnai atsisako Lietuvai perduoti vyrą ir jo pagrobtą mažametę

Ar jau skaitėte?

Rusijos pasienio pareigūnai atsisako perduoti Lietuvai į Rusiją su pagrobtu savo vaiku pasišalinusį vyrą.

- Reklama -

„Rusijos pasieniečiai patvirtino sienos kirtimo faktą ir taip pat nurodė atsakyme, kad sulaikytasis vaiko tėvas yra Rusijos pilietis, todėl perdavimui pagrindų, pagal juos, nėra“, – Eltai pirmadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Iliustracinė nuotrauka.

VSAT atstovas patikslino, kad Rusijos pasieniečiai nurodo nematantys pagrindo Lietuvai perduoti nei vyro, nei jo dukros.

VSAT dar sekmadienį kreipėsi į Kaliningrado srities pasienio pareigūnus su prašymu kuo skubiau organizuoti susitikimą dėl vaiko perdavimo ir grąžinimo motinai.

Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta. Vis dėlto, kaip minėta anksčiau, Rusijos pasieniečiai perduodi Lietuvai vyro ir jo dukros nemato pagrindo.

Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas pirmadienį pranešė, kad iš Lietuvos išvežto vaiko tėvas gali turėti ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos pilietybę. Tad, anot V. Vitkausko, susigrąžinti pagrobtą vaiką gali būti sunkiau nei tikėtąsi.

- Reklama -

NKVC pasitarime nuspręsta skelbti vaiką pagrobusio vyro paiešką, dėl to kreiptis į Interpolą, taip bandyti užmegzti ryšį su Rusijos pareigūnais.

ELTA primena, kad sekmadienį buvo gautas moters (gim. 1996 m.) pranešimas apie tai, jog vyras ( gim. 1989 m.) Kretingos rajone, Sausdravų kaime, paėmė jos dukrą ir sutartu laiku negrąžino jai. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę dukrą (gim. 2022 m.) ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Atliekant paieškos veiksmus, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos–Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.

Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot VSAT atstovo G. Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Gytis Pankūnas (ELTA)

 

TOP naujienos

Liepos 14-oji: vardadieniai, dienos INFO, agurkų diena

Liepos 14-oji – Agurkų diena. Liepos keturioliktoji – 196-oji metų diena (paskutinė 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 170 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia...

Sutaupyti naujiems mokslo metams padės Šeimos kortelė

Artėjantys nauji mokslo metai tampa nemenku finansiniu iššūkiu šalies šeimoms. Išaugęs kanceliarinių ir kitų mokyklinių prekių poreikis gali virsti nemaža našta ypač gausesnėms ar...

Kuo daugiau uždirbi – tuo didesnį stresą jauti

Pagrindine Lietuvos gyventojų patiriamo streso priežastimi išlieka darbas. To nepakeitė net ir įprastą gyvenimo ritmą pavasarį smarkiai sutrikdžiusi pirmoji koronaviruso COVID-19 banga. Reprezentatyvi bendrovės...

Kaip saugiai teikti nagų priežiūros paslaugas, patariai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

Manikiūras ir pedikiūras – vienos dažniausių paslaugų, dėl kurių klientai kreipiasi į grožio salonus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas...

Horoskopai birželio 17 dieniai

AVINASVisi myli atnešantį gerą žinią, o jūs šiandien šiam vaidmeniui labai tinkate. Artėja ilgai lauktas ir išsvajotas momentas. Tegul visi mato, kad esate laimės kūdikis. JAUTISJei įprastiniai metodai veda į akligatvį, nebijokite netikėtų poelgių, neįprastų...

Baigus tarnybinį tyrimą atleistas aplinkos apsaugos pareigūnas, kuris darbo vietoje buvo neblaivus

Baigus tarnybinio nusižengimo tyrimą dėl buvimo tarnybos metu neblaiviu, 2020 m. spalio 30 d. atleistas Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas G.V. Primename, kad Aplinkos apsaugos departamento specialistų iniciatyva spalio 4 d. šis specialistas buvo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS