-1.1 C
Kretinga
2024 / 12 / 12

Tęsiantis karantinui – pagalba gausioms šeimoms

Ar jau skaitėte?

Jau metus besitęsianti pandemija ir vis dar gniaužtų neatleidžiantis antrasis karantinas nemenkai apsunkino kasdienybę daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Su kasdieniais iššūkiais kovoti joms padeda Šeimos kortelės iniciatyva, suvienijusi net 230 partnerių ir veikianti beveik 2 tūkst. šalies vietų.

- Reklama -

Šeimos kortelės turėtojams – specialios nuolaidos ir lengvatos

Nuo tada, kai 2019 metais startavo Šeimos kortelės programa, į ją buvo įtraukta beveik 21 tūkst. šeimų. Nors daugiausiai kortelių buvo išdalinta pirmaisiais jos gyvavimo metais, norinčių ją įsigyti skaičius vis dar palengva auga. Šiuo metu Šeimos kortele dažniausiai naudojasi miestų gyventojai: Vilniuje ją jau turi net 70 proc. daugiavaikių ir neįgalius vaikus auginančių šeimų, o dar 12-oje savivaldybių kortele naudojasi daugiau nei kas antra šeima.

Lietuvos miestams Šeimos kortelės iniciatyvą pristatančios daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė Jurgita Pocienė sako, jog karantino metu šeimos dar aktyviau, nei įprastai, ieško galimybių pasinaudoti išskirtinėmis nuolaidomis ir privilegijomis, kurias suteikia iniciatyva.

„Karantino laikotarpis – sunkus visiems šalies gyventojams: daug kas neteko darbo, išėjo į prastovas, sumažėjo pajamos. Daugiavaikėms šeimoms tokie iššūkiai – itin skausmingi, mat reikia rūpintis ne vienu, o net keletu atžalų, o tai padaryti sunkiau, kuomet susiduriama su finansiniais iššūkiais. Šeimos kortelės iniciatyvos ir jos partnerių tikslas – palengvinti sudėtingą šeimų kasdienybę, leidžiant sutaupyti įvairiose gyvenimo situacijose“, – aiškina J. Pocienė.

Ji pasakoja, kad karantinas privertė nemažą dalį renginių, skirtų gyventojus supažindinti su Šeimos kortelės teikiamais privalumais, perkelti į internetinę erdvę, tačiau kai buvo leistina – iniciatyvos organizatoriai nuolat vykdavo į miestų ir miestelių šventes, muges, specialius renginius, kuriuose pristatydavo programą. Iniciatyvos narių skaičiaus augimui teigiamą įtaką padarė ir Šeimos kortelės mobilioji aplikacija, kurioje galima rasti ne tik virtualią kortelę, bet ir žemėlapį su nuolaidų teikimo vietomis.

- Reklama -

Iniciatyvos partneriai karantino neišsigando

Nors jau metus besitęsianti neaiški situacija šalyje gerokai apsunkino veiklą daugybei verslų, tai nesutrukdė ūgtelėti Šeimos kortelės partnerių skaičiui. Per metus iniciatyva pasipildė 50 naujų partnerių, siūlančių įvairias lengvatas ir nuolaidas.

Vieno pirmųjų iniciatyvos partnerių, krautuvių tinklo „Gulbelė“, apimančio net 64 parduotuves įvairiuose šalies regionuose, direktorius Arūnas Tarnauskas įvardija, kad užklupus sudėtingai situacijai šalyje reikia neišsigąsti, o dar labiau stiprinti teikiamą pagalbą.

„Visų iniciatyvos partnerių siekis yra kiek įmanoma labiau palengvinti iššūkius, su kuriais susiduria gausios šeimos: gerokai ilgesni maisto ar buities prekių sąrašai, didesnis poreikis sveikatingumo paslaugoms, kanceliarinėms prekėms. Parduotuvėse didelę šeimą turinčius pirkėjus nuolat skatiname pasinaudoti iniciatyvos suteikiamomis galimybėmis, stengiamės, kad žinia apie Šeimos kortelę kuo plačiau pasklistų regionų bendruomenėse ir taip lengvesnės kasdienybės skonį pajustų daugiau šeimų“, – kalba A. Tarnauskas.

Jis priduria, kad produktų sąrašas, kuriems teikiamos nuolaidos su Šeimos kortele, reguliariai atnaujinamas atsižvelgiant į pirkėjų išreiškiamus pageidavimus ir populiariausias prekes. Iniciatyvos nariams pigiau galima įsigyti ne tik kasdienius maisto produktus, tokius, kaip duona, pienas, daržovės ar mėsa, bet ir skrandį lepinančius gaminius: vaisius, ledus, rūkytą mėsą ir kt. Taip pat, kiekvieno apsipirkimo metu kortelėje kaupiasi 2 proc. nuo išleistos sumos.

Šiuo metu skaičiuojama 230 iniciatyvos partnerių, kurie išlaidas už suteiktas nuolaidas ir privilegijas daugiavaikėms ar neįgalius vaikus auginančioms šeimoms kompensuoja patys. Lietuvos žemėlapyje galima rasti net 1777 vietas, pažymėtas grotažyme #ŠeimosKortelė, kuriose galioja nuolaidos ir privilegijos.

 

 

TOP naujienos

Amžius – ne kliūtis fiziniam aktyvumui: maratonui besiruošiantys senjorai nubėga ir po keliasdešimt kilometrų

Pradėti aktyviai sportuoti galima ir perkopus penkiasdešimtmetį, o brandžiame amžiuje išlaikyti puikią savijautą padeda kasdien priimami sveikatai palankesni sprendimai – tuo įsitikinę artėjančiam „Rimi...

Svarbiausia informacija, kurią reikia žinoti gyventojams įvykus branduolinei avarijai

Pradėjus veikti Baltarusijos atominei elektrinei, gyventojai suskubo nerimauti, kaip jie būtų informuojami apie pakitusį jonizuojančiosios spinduliuotės gamtinio fono lygį Lietuvoje, jeigu įvyktų branduolinė avarija....

„iPhone 15“ ir naujos „PlayStation“ konsolės: 4 „karščiausi“ įrenginiai, kurių sulauksime dar šiemet

Nors dienos šviesą šiemet jau išvydo daugybė išmanių įrenginių, didysis jų pristatymų maratonas dar tik laukia rudenį. Jau po kelių savaičių mūsų lauks svarbių...

Mobili saulės elektrinė – galimybė 600 tūkst. klientų elektrą gamintis daugiabučiuose

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst.  saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO)...

Subsidijos mikroįmonėms: kaip, kiek ir kada?

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, jog mikroįmonėms, kurios atitinka LR Vyriausybės nustatytus kriterijus, mokesčių administratorius per Mano VMI jau pradėjo siųsti kvietimus pateikti paraišką subsidijai gauti. Iš viso tokių kvietimų sulauks...

Švari energija verslui – ne pasirinkimas, o nauja realybė

Nors klimato kaita pirmųjų puslapių verta naujiena turėjo tapti dar prieš kelis dešimtmečius, tikra aktualija ji virto visai neseniai. Tik šiemet Europa parengė planą, dar vadinamą Žaliuoju susitarimu (angl. Green Deal), ir jame iškėlė...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS