21.9 C
Kretinga
2024 / 06 / 15

Trečiadienis – paskutinė diena susimokėti žemės mokestį: šiemet ketinama surinkti 18,5 mln. eurų daugiau

Ar jau skaitėte?

Trečiadienį yra paskutinis terminas, kuomet savininkams reikia susimokėti žemės mokestį už 2023 metus. Šiemet gyventojai turėtų sumokėti apie 59 mln. eurų, t. y. 18,5 mln. eurų (45,68 proc.) daugiau negu pernai.

- Reklama -

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis tvirtino, kad šiemet žemės mokestis apskaičiuotas beveik 780 tūkst. privačios žemės savininkų, jį sumokėjo 62 proc. gyventojų.

„2023 m. žemės mokestis apskaičiuotas 777 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus turi sumokėti apie 59 mln. eurų: apie 49 mln. eurų paskaičiuota sumokėti gyventojams, apie 10 mln. eurų – įmonėms. 2022 m. 728 tūkst. žemės savininkų apskaičiuota 40,5 mln. eurų – apie 33,5 mln. eurų gyventojams ir 7 mln. eurų įmonėms“, – Eltai teigė M. Endrijaitis.

„Už 2023m. žemės mokestį jau sumokėjo 481 tūkst. žemės savininkų (62 proc.). Jų sumokėta suma 33,5 mln. eurų (57 proc.), iš kurių 29,3 mln. eurų sumokėjo 473 tūkst. gyventojų, 4,2 mln. eurų sumokėjo 7,8 tūkst. įmonių“, – tvirtino jis.

Daugiausiai žemės mokesčio apskaičiuota Vilniuje, didžiausia suma įmonei – 186 tūkst. eurų

M. Endrijaitis tikino, kad daugiausiai žemės mokesčio šiemet apskaičiuota Vilniaus miesto savivaldybėje, 11,5 mln. eurų. Tuo tarpu didžiausia mokesčio suma gyventojui viršija 41 tūkst. eurų, įmonei – 186 tūkst. eurų.

„Savivaldybės, kuriose šiemet bus sumokėta daugiausiai žemės mokesčio – Vilnius m. sav. apskaičiuota 11,5 mln. eurų, Kauno m. sav. apskaičiuota 6 mln. eurų, Klaipėdos m. apskaičiuota 1,3 mln. eurų“, – dėstė VMI atstovas.

- Reklama -

„Didžiausia apskaičiuota žemės mokesčio suma 2023 m. gyventojui – 41 514 eurų, įmonei – 186 283 eurų“, – sakė jis.

Kasmet savivaldybės pateikia individualius sprendimus VMI dėl žemės mokesčio tarifų, jų „žirklės“ yra 0,01–4 proc. Didžioji dalis savivaldybių savo sprendimus 2023 metams patvirtino tokius pačius tarifus arba paliko galioti 2022 metų.

Padidėję žemės mokesčio tarifai

VMI duomenimis, šiemet žemės mokesčio tarifus padidino keturios savivaldybės.

Akmenės rajono savivaldybė, išskyrus žemės ūkio paskirties sklypus, padidino susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijoms ir naudingų iškasenų teritorijoms bei susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijoms taikomus tarifus (iš 0,7 proc. į 1,5–2 proc.), o pramonės ir sandėliavimo bei komercinės paskirties žemės sklypams (iš 0,7 proc. į 1,2 proc.).

Klaipėdos rajono savivaldybė padidino naudingų iškasenų teritorijoms (iš 0,2 proc. į 2 proc.).

Jonavos rajono savivaldybė padidino susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijoms ir naudingų iškasenų teritorijoms (iš 0,75 proc. į 4 proc.).

Kretingos rajono savivaldybė padidino apleistai žemei į 4 proc. vietoje buvusių 3 proc.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

TOP naujienos

Kas yra Valpurgijos naktis?

Valpurgijos naktis, arba Valpurgiečio naktis, yra šventė, kuri vyksta kovo paskutinę naktį – balandžio 30 d. į gegužės 1 d. Ji yra žinoma visoje...

Horoskopai gruodžio 4 dienai

AVINASKuo daugiau reikalų griūva jums ant galvos, tuo daugiau jėgų jaučiatės turįs. Kita vertus, nedarykite daugiau nei iš tiesų būtina jau dabar. Rytoj daug...

Taupyti verta net ir per krizes

Šiandieninė situacija lėmė, kad vartotojai turi mažiau laisvų pinigų, tad daugelis jų keičia savo taupymo ir investavimo įpročius. Smarkiai išaugus pragyvenimo išlaidoms, vis mažiau...

Pagalba Ukrainos gyventojams – lietuvių kuriami inovatyvūs balda

Karas Ukrainoje tęsiasi jau beveik metus, o visuomenės nariai iš įvairių pasaulio šalių, kaip įmanoma stengiasi padėti karo nusiaubtai šaliai ir joje esantiems gyventojams....

Šiandien daugelyje rajonų praslinks trumpas lietus, vietomis perkūnija

Šiandien daugelyje rajonų praslinks trumpas lietus, vietomis perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 7–12 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra 19–24 laipsniai. Liepos 12-os naktį daug kur, daugiausia Rytų Lietuvoje, palis, dieną...

Lapkričio 11-oji – dviračių take „neišsiteko“ priešpriešiais važiavusios dviratės transporto priemonės

Lapkričio 11-ąją, trečiadienį, pirminiais duomenimis, 6-iuose eismo įvykiuose sužeisti 6 žmonės. Visi įvykiai – miestuose (Vilniuje ir Kaune – po 2, Klaipėdoje, Plungėje), esant sausai kelio dangai, 3 – tamsiuoju paros metu. Transporto priemonių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS