5.9 C
Kretinga
2024 / 03 / 29

Vertingieji pieno produktai – kaip juos skaniai ir sveikai patiekti vaikams?

Ar jau skaitėte?

Pienas. Nuotrauka Couleur iš Pixabay.

Sveika ir subalansuota vaikų mityba – daugelio tėvelių prioritetų sąrašo viršuje. Dietologai sako, kad vieni svarbiausių vaiko racione yra pieno produktai, kuriuos mažieji turėtų valgyti kiekvieną dieną. Vieno Lietuviško prekybos tinklo skaičiavimu, lyginant šių ir praėjusių metų liepos mėnesius, natūralių vietos ūkininkų pieno produktų pardavimai išaugo net 78 proc. Tačiau ne visi mažyliai sveikus pieno produktus valgo noriai. Tad kaip juos pateikti vaikams patraukliau?

- Reklama -

Daugelis mitybos ekspertų sutinka, kad pienas vaikams yra itin svarbus produktas, kurio gaminių vaikai turėtų valgyti 2-3 kartus per dieną. Piene gausu kalcio, fosforo ir baltymų, kurie yra ypač reikalingi augančiam organizmui. Vaikams labiausiai tinka gerai apdorotas 2,5-3,5 proc. riebumo pienas.

Neretai vaikai labiau mėgsta ne patį pieną, bet tam tikrus jo produktus – pavyzdžiui, jogurtą. Renkantis jį specialistai pataria ieškoti tokio, kuriame būtų kuo mažiau nenatūralių priedų ir saldiklių ar pridėtinio cukraus. Ypač naudingas jogurtas su „gerosiomis“ bakterijomis, kurios gerina žarnyno veiklą. Taip pat verta rinktis kalciu ir vitaminais praturtintą jogurtą. Be to, vaikams galima vartoti ir riebesnius jogurtus, nes mažųjų virškinimo sistema geriau pasisavina pieno riebalus.

Vaikų organizmui naudinga ir varškė. Ją vaikams patartina rinktis 10-15 proc. riebumo. Iš varškės nesudėtinga pagaminti dažnai vaikų mėgstamus patiekalus – varškėčius, apkepą ar blynelius su varške. Specialistų teigimu, nereikėtų piktnaudžiauti varškės sūreliais, nes juose paprastai yra daug cukraus ar saldiklių. Renkantis šiuos produktus taip pat reikėtų išsistudijuoti etiketes ir vaikams duoti kuo natūralesnius – geriausia be glaisto.

Sūris – dar vienas pieno produktas, kuriam, mitybos ekspertų teigimu, turėtų atrasti vietos vaiko racione. Kaip ir kiti pieno produktai, sūris yra kalcio bei vitaminų šaltinis, todėl ypač tinka vaikų užkandžiams, priešpiečiams ar pavakariams.

Prekybos tinklo komercijos vadovė V. Drulienė pažymi, kad pieną bei jo produktus besirenkantys vartotojai vis daugiau dėmesio skiria jų kilmei ir sudėčiai. Ypač vertinami natūralūs Lietuvos ūkininkų pieno produktai, kurių pardavimai pieno produktų kategorijoje augo labiausiai.

- Reklama -

„Pieno produktai nuo seno užima itin reikšmingą vietą lietuvių mitybos racione. Tai atsispindi ir tokios produkcijos pardavimuose, kurie išlieka stabilūs jau ne vienerius metus. Be to, vis labiau plintant sveikos mitybos tendencijoms žmonės daugiau dėmesio skiria pieno produktų natūralumui, jų ekologiškumui. Tai lemia lietuviškų natūralių pieno produktų paklausos ir pardavimų augimą“, – sako V. Drulienė.

Be to, V. Drulienės teigimu, sparčiai populiarėja ir augalinės įprasto pieno alternatyvos. Sojų, ryžių, migdolų, kokoso, avižų ar kanapių sėklų pieno gėrimų nuperkama vis daugiau. Nuolat plečiasi ir tokių produktų asortimentas – lyginant šių ir praėjusių metų liepos mėnesius, veganiškų pieno produktų pasirinkimas „Maximos“ parduotuvėse išaugo tris kartus.

Sveiki desertai vaikams su pieno produktais

Mėlynių ir jogurto panakota

Prireiks:

250 g šviežių arba šaldytų mėlynių
60 ml medaus
420 g graikiško jogurto be priedų
1 ½ arbatinio šaukštelio želatinos miltelių

Paruošimas:

Suberkite mėlynes į trintuvą kartu su medumi ir sutrinkite iki vientisos masės. Supilkite masę į keptuvę kartu su jogurtu. Pakaitinkite mišinį ant žemos ugnies iki kiek aukštesnės nei kambario temperatūros. Pusę masės supilkite į stiklinį indą ir apibarstykite želatinos milteliais. Tuomet luktelkite 5 minutes ir į indą įmaišykite likusią masę. Supilstykite masę į atskirus indelius ir 2-3 valandoms palikite juos šaldytuve. Desertas paruoštas!

Pieno ir morkų kokteilis

Prireiks:

2 puodelių pieno
Saujos migdolų riešutų
¾ puodelio smulkiai supjaustytų morkų
½ arbatinio šaukštelio malto kardamono

Paruošimas:

10 minučių pamirkykite migdolų riešutus verdančiame vandenyje. Nulupkite išmirkytų migdolų riešutų odeles ir juos susmulkinkite. Nuplaukite ir nuvalykite morkas. Smulkiai jas supjaustykite. Inde užvirkite pieną. Jam pradėjus virti įberkite šiek tiek cukraus ir gerai pamaišykite. Virkite pieną, kol jis sutirštės, o jo tūris šiek tiek sumažės. Tuomet į pieną suberkite smulkintus migdolo riešutus ir kardamoną. Išjunkite viryklę ir supilkite pieno mišinį į dubenį ir leiskite atvėsti. Pieno mišiniui atvėsus, sudėkite į jį smulkintas morkas. Šį mišinį supilkite į trintuvą ir sutrinkite iki vientisos masės. Supilstykite į stiklines ir patiekite!

 


TOP naujienos

Karantino iššūkiai sveikatai: nekimšti saldumynų ir pusfabrikačių bei nevalgyti prie kompiuterio 

Visuotinis karantinas dėl COVID-19 jau antrąsyk per šiuos metus perkėlė mus dirbti į namus, apribojo galimybes aktyviai fiziškai judėti ir tuo pačiu pakoregavo maisto...

EPA: elektronikos atliekas nemokamai iš namų išvežame jau 10 metų

Ne vieno mūsų spintose ir sandėliukuose rastume nebereikalingų, nežinia kada naudotų daiktų. Dalis jų yra elektronikos prietaisai ar įranga – pradedant telefonais ir elektroninėmis...

Kokius kraujo tyrimus gali paskirti šeimos gydytojas?

Ligonių kasų specialistai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai kraujo tyrimai gydymo įstaigose papildomai apmokestinami neva dėl to, kad reikalingas skubus ištyrimas arba dėl to,...

Policijos pareigūnai pataria atsakingai elgtis su pirotechnika

Artėjant Naujųjų metų išvakarėms, kuomet dangų nušviečia spalvoti fejerverkai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai ragina atsakingai elgtis su...

Ar verta kaupti pensijai sulaukus 40 metų?

Nors valstybė nuo šių metų liepos nusprendė automatiškai į papildomą pensijų kaupimą įtraukti tik tuos asmenis, kuriems dar nėra 40 metų, šio amžiaus sulaukusiems žmonėms pradėti kaupti papildomai tikrai nėra per vėlu. „Skaičiuojantiems penktą savo...

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime. Dalinamės patarimais,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS