4.9 C
Kretinga
2024 / 04 / 20

Kada vaikams galima naudoti elektrinį dantų šepetėlį? Atsako burnos higienistė

Ar jau skaitėte?

Žmogaus šypsena ir dantų būklė atspindi asmens požiūrį į savo sveikatą ir kasdienes rutinas. Burnos higienistė pastebi, kad dantų valymas yra įprotis ir įgūdis, kurio vaikai labai greitai išmoksta iš tėvų. Todėl burnos priežiūra turi būti taisyklinga, nuosekli ir prasminga visai šeimai – net ir patiems mažiausiems.

- Reklama -

Burnos higienistė Austėja Gečaitė sako, kad pirmasis vaiko dantų šepetėlis turėtų būti paprastas, ne elektrinis. „Kol vaikas yra mažas, o jo motorika aktyviai vystosi, mažylio dantų priežiūra turėtų pasirūpinti tėvai – minkštu vaikišku šepetėliu valyti dantis kiekvieną rytą ir vakarą. Kruopščiai nuvalę apnašas išvengsite ėduonies ir gedimų“, – teigia specialistė, pažyminti, kad patys savarankiškai valytis dantis vaikai turėtų pradėti tada, kai išmoksta gerai rašyti – tai reiškia, kad jų motorika pakankamai išsivysčiusi ir ranka gerai klauso.

Iššūkis – išsirinkti gražiausią ir tinkamą

Dantų priežiūra. Nuotrauka iš Pexels.

„Dantų valymas vaikams turi būti smagus ir malonus užsiėmimas. Tad iš pradžių labai svarbu kartu su tėvais išsirinkti patinkantį dantų šepetėlį. Spalvų ir formų įvairovė mūsų parduotuvėse yra didelė, tad sau tinkamą ras kiekvienas – ir norintis paprasto, ir elektrinio šepetėlio. Šalia visada derės gydytojų odontologų rekomenduojama dantų pasta – vaikiška bus kitokio skonio ir sudėties negu suaugusiųjų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Prekybos tinklo duomenimis, šiemet pirkėjai įsigijo per 150 tūkst. kūdikiams ir vaikams skirtų dantų šepetėlių – 6 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Anot E. Dapkienės, šie duomenys leidžia daryti išvadą, kad pirkėjai žino taisyklę, jog šepetėlius būtina keisti.

Burnos higienistė A. Gečaitė teigia, kad šepetėlį reikėtų keisti maždaug kas tris mėnesius. Taip pat rekomenduojama pakeisti šepetėlį persirgus peršalimo ligomis.

Specialistė atskleidė dažną klaidą

Bendraudama su pacientais higienistė neretai išsiaiškina, kad jų naudojamų dantų šepetėlių šereliai jau išsiskėtę, deformuoti. Anot A. Gečaitės, tai rodo, kad valant šepetėlis pernelyg stipriai spaudžiamas prie dantų. „Per daug jėgos valant dantis – gana dažna klaida. Dantys nėra prisvilęs puodas, kurį reikia žūtbūt nušveisti. Nuolat smarkiai brūžinant ir spaudžiant pradeda atsitraukinėti dantenos, atsiranda dantenų recesija, taip pat labai dėvisi emalis – išorinį danties vainiką dengianti struktūra. Ilgainiui gali atsidengti dentino sluoksnis, o tuomet kamuos dantų jautrumas“, – vardija specialistė.

- Reklama -

Paprastai pacientams burnos higienistė pataria rinktis minkštus dantų šepetėlius. Taip pat ji pastebi, kad dalis elektrinių šepetėlių turi specialią funkciją – įrenginys suvibruoja, kai yra per stipriai spaudžiamas. Dar yra ir išmanių programėlių, kurios elektrinio šepetėlio naudotojui parodo, kokioms vietoms reikėtų skirti daugiau dėmesio.

„Apskritai, dantų valymas elektriniu šepetėliu reikalauja mažiau pastangų. Bet, kad ir kokį šepetėlį pasirinktumėte, svarbu nuoseklumas, dėmesingumas ir kruopštumas. Taigi, valymas įprastu šepetėliu gerus rezultatus garantuos atlikus daugiau darbo ir judesių, kurie turi būti taisyklingi“, – dalijasi burnos higienistė A. Gečaitė.

Lapkričio 4-17 dienomis „Maximos“ parduotuvėse vyksta „Grožio mugė“, kurios metu specialiai pažymėtoms kosmetikos ir higienos prekėms taikomos nuolaidos net iki 50 proc.

Ernesta Dapkienė
„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė

TOP naujienos

Suskaičiavo, kurios žiedinės sankryžos sostinėje buvo avaringiausios

Žiedinėse sankryžose vairuotojai visuomet turi būti atidesni ir labiau susikoncentravę, nes čia nelaimingų įvykių pasitaiko daugiau nei kitur. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad Vilniuje...

Kai darbuotojas prašo atleisti jį iš darbo, tačiau darbdavys neatleidžia – kaip elgtis

Nors dažniausiai, apie 75 proc., į darbo ginčų komisijas (DGK) kreipiasi darbuotojai dėl darbo užmokesčio ir su juo susijusių išmokų, tačiau antrą vietą pagal...

Šiandien vietomis truputį palis. Aukščiausia temperatūra 8–13 laipsnių šilumos

Šiandien vietomis truputį palis. Aukščiausia temperatūra 8–13 laipsnių šilumos. Balandžio 26 d. kai kur trumpai negausiai palis. Naktį kai kur rūkas. Temperatūra naktį 1–6 laipsniai...

Horoskopai vasario 14 dienai

AVINASVirš jūsų šeimos ilgai kaupęsi audros debesys šiandien gali pagaliau prapliupti. Padarykite viską, kad bent ateityje taip nutiktų kuo rečiau. Jei pastangos bus bendros,...

Kaip išvengti nugaros skausmų dirbant su kompiuteriu

Nugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus. Kad vis daugiau sėdimą darbą dirbančių žmonių skundžiasi tokiais negalavimais, pritaria ir mūsų šalies...

Piktnaudžiavimas vitaminais gali pakenkti sveikatai – šeimos gydytoja pataria, kaip nesuklysti stiprinant organizmą

Šaltuoju metų laikotarpiu smarkiai išaugant susirgimų peršalimu ir gripu skaičiams, neretas žmogus organizmui stiprintii renkasi vartoti vitaminus. Radviliškio „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Agnė Gudaitė-Staškūnė sako, kad pacientai dar neturi įpročio apie vitaminų poreikį pasikalbėti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS