0.9 C
Kretinga
2024 / 12 / 04

Piniginę perkeliame į telefoną: kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Ar jau skaitėte?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“.

- Reklama -


„Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio skaitytuvo – susimokėsite“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Android“: atsiskaitykite su „Google Pay“

Saugiems mokėjimams parduotuvėse, restoranuose, viešajame transporte ar internete galite naudoti su „Google“ paskyra susietą programėlę „Google Pay“ („Android“). Tiesa, tam, kad galėtumėte atsiskaityti telefonu, jis turi turėti ir jame turi būti aktyvuota artimojo lauko ryšio (angl. Near Field Communication, NFC) funkcija.

„Pirmiausia atsisiųskite ir telefone atverkite programėlę „Google Pay“. Pasirinkite „Pradėti“ ir sekdami instrukcijas, sukonfigūruokite „Google Pay“ paskyrą. Tuomet spustelėkite „Pridėti kortelę“ ir „Kredito ar debeto kortelė“. Telefono kamera užfiksuokite ant kortelės duomenis ar įveskite ranka“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jums gali reikėti patvirtinti pridėtą kortelę. Dažniausiai – įvesti SMS žinute gautą kodą ar atverti mobiliąją banko programėlę. Norėdami naudoti pridėtą kortelę atsiskaitymams parduotuvėje, spustelėkite „Mokėjimo metodas“ ir „Numatytasis mokėjimas parduotuvėje“.

Atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Google Pay“ galima ir neseniai pasirodžiusiais „Samsung Watch4“ ir kitais „Wear OS“ operacinę sistemą turinčiais išmaniaisiais laikrodžiais.

- Reklama -

„iPhone“: korteles laikykite „Wallet“ programėlėje

Kad galėtumėte saugiems atsiskaitymams naudoti „Apple Pay“, savo debeto, kredito korteles įtraukite į programėlę „Wallet“ („iOS“).

„Norėdami įtraukti debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo korteles į „Wallet“, atverkite programėlę, spustelėkite pliuso ženklą ir pasirinkite savo banką. Tuomet telefono ekrane atsiras kortelės kontūrai. „Patalpinkite“ kortelę juose arba įveskite duomenis patys“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.



Jei turite „iPhone“ su „Face ID“, norėdami atsiskaityti, dukart spustelėkite šoninį mygtuką ir pažvelkite į telefoną ar įveskite savo slaptažodį. Tuomet priglauskite mobilųjį prie bekontakčio skaitytuvo. Kitu atveju, užuot pažvelgę į telefoną, padėkite pirštą ant „Touch ID“.

Vrubliauskas priduria, kad atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Apple Pay“ galima ir išmaniaisiais laikrodžiais „Apple Watch“.

Pridėkite korteles prie naršyklės

Jei kiekvienąkart nusprendę kažką įsigyti internetu, nenorite ieškoti savo piniginės su visomis banko kortelėmis, galite pridėti jos duomenis prie naršyklės „Chrome“ ar „Safari“. Taip mokėjimo forma bus užpildyta automatiškai. Nors tai labai patogu ir greita, būkite atsargūs ir nedarykite to prisijungę prie viešo kompiuterio.

Jei naudositės šia funkcija, ekspertas taip pat rekomenduoja slaptažodžiu apsaugoti ir savo kompiuterį.

„Norėdami pridėti kortelės duomenis naršyklėje „Chrome“, ekrano viršuje, dešinėje, spustelėkite tris taškelius ir atverkite nustatymus. Ekrano kairėje pasirinkite „Automatinis pildymas“ ir „Mokėjimų metodai“. Aktyvuokite „Išsaugoti ir užpildyti mokėjimų metodus“ ir pridėkite savo debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo kortelės duomenis“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jei naudojatės naršykle „Safari“, šis procesas daug paprastesnis. Tiesiog atverkite jos nustatymus, pasirinkite „Preferences“ (liet. nuostatos), „AutoFill“ (liet. automatinis pildymas) ir pridėkite savo kortelės duomenis.

TOP naujienos

Gyvenimo be grynųjų iššūkiai: kaip palikti arbatpinigių?

Skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ atstovai surengė diskusiją „Kaip perkant kavą palikti arbatos?“ su dviem šviežiai prie skaidraus verslo iniciatyvos prisijungusių verslų – „Nordic...

S. Vaitulionis atvirai apie jam atliktą plastinę operaciją

Kasdien pramogų, mados bei verslo pasaulyje besisukantis komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis tvirtina, jog šiuolaikinėje visuomenėje vyrai savo išvaizda rūpinasi ne ką mažiau negu moterys....

Pasitelkęs premijų už rekomendaciją sistemą, „Iki“ jau įdarbino beveik pusę tūkstančio darbuotojų

Vienas didžiausių prekybos tinklų „Iki“ skaičiuoja sėkmingus įdarbinimo kampanijos „Pakviesk draugą dirbti“ rezultatus. Nuo praėjusių metų spalio su jau „Iki“ dirbančių žmonių rekomendacijomis įdarbinta...

Kodėl taip svarbu surinkti baterijų ir akumuliatorių atliekas?

Gyventi norime vis patogiau, laisviau, švariau, judriau, greičiau. Prietaisų, naudojamų su baterijomis ar akumuliatoriais, daugelio mūsų buityje daugėja. Jie ne tik leidžia naudoti švarią...

Orai savaitgalį bus permainingi, keliuose yra slidžių ruožų!

Šiandien vakariniuose rajonuose vietomis numatomi krituliai, vyraus nedidelis lietus. Antroje dienos pusėje stiprės pietvakarių vėjas, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 3–8 laipsnius šilumos, Rytų Lietuvoje kai kur bus apie...

Lašišos mėgėjai „Iki“ parduotuvėse į krepšelius deda ir alpinę šalvį – užmesti platesnius tinklus...

Lietuviai jau nebe karpių ir silkių, o lašišų tauta – bent jau tą rodo prekybininkų duomenys. Tačiau kai parduotuvėse pasirodo rečiau sutinkama šios žuvies giminaitė alpinė šalvis, net ir prisiekę lašišos gerbėjai ja susigundo....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS