5.9 C
Kretinga
2024 / 05 / 13

Tik suaugusiems: emalio dirbtuvės Pamario galerijoje

Ar jau skaitėte?

Juodkrantėje veikianti Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerija kviečia suaugusius poilsiautojus į kūrybinius užsiėmimus. Rugpjūčio 22–30 dienomis menininkė Dovilė Žydelienė ves emalio dirbtuves „Taškas, linija, dėmė“. Jų dalyviai galės išbandyti ypatingo atidumo reikalaujančią emalio techniką ir susikurti papuošalų, amuletų ir vaikystę primenančių „sekretų“. Į užsiėmimus būtina užsiregistruoti telefonu +370 4 641 0421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt.

- Reklama -

Emalio technika – senesnė už krikščionybę, pirmieji dirbiniai siekia net senovės Egipto laikus. Menininkai, kuriantys emalio technika, žino, kad dirbti tenka itin kruopščiai, susikaupus, tam reikia įgūdžių, tačiau jos galimybės beribės.

Dovilės Žydelienės nuotrauka.

Juodkrantėje gyvenanti emalio juvelyrikos kūrėja D. Žydelienė emalio techniką apibūdina kaip „tapybą stiklu“. „Egzistuoja daug įvairių emalio technikų, bet visoms joms realizuoti reikia aukštos temperatūros. Ugnyje gimstantis menas – dar vienas šios įnoringos technikos pavadinimas. Kad emalio milteliai virstų spalva, dengiančia metalą, reikia 800 laipsnių Celcijaus temperatūros. Karštis ir „kepimo trukmė kartais sudaro sąlygas atsirasti labai netikėtiems spalvų ir faktūrų deriniams“, – sako D. Žydelienė.

Menininkė savo kūryboje naudoja pertvarinio (Cloisonee) emalio techniką. Ji kildinama iš senovės Bizantijos, kuomet emalio ornamentais bei brangiais akmenimis buvo dekoruojami ne tik auksakalių dirbiniai, bet ir ikonos, relikvijoriai, monstrancijos bei kiti religinės tradicijos daiktai. Tai metodas, kai iš plonų sidabrinių vielučių kruopščiai išlankstomas ornamentas. Jis pritvirtinamas prie metalinės plokštelės, o tarpai tarp vielučių padengiami keliais sluoksniais emalio. Sluoksnis po sluoksnio, leidžiant išdžiūti, kepama, dengiama, vėsinama. Ši technika primena lesiravimą akvarele, nes sykį dekoruojamą paviršių padengus spalva – ji lieka, todėl svarbu saugoti „šviesą , skaidrumą, spalvos „švarą . D. Žydelienė pabrėžia, kad paprastai darbas su šia technika trunka ilgai, todėl edukacijų dalyviai išbandys paprastesnius, bet įdomius ir gražius rezultatus sukuriančius emalio technikos būdus.

Dovilės Žydelienės nuotrauka.

Rugpjūčio 22 d., antradienį, 17 val. vyks edukacija „Paukštelis“. Šio užsiėmimo metu dalyviai gamins pakabukus, prieš tai susipažinę su emalio dengimo ypatumais, juvelyrinio emalio spalvų savybėmis bei derinimu.

Rugpjūčio 23 d., trečiadienį, 17 val. vyks edukacija „Sekretas“. Edukacijos metu suaugusieji prisimins vaikystę. Pradžioje jie padengs nedidelį plotelį skaidria emale, vėliau išlankstys pasirinktą formą iš vielinių pertvarėlių ir nudažys įvairiomis spalvomis. Nepadengtose vietose varis oksiduosis. Edukacijos dalyviai sukurs „sekretą , primenantį tuos, kuriuos užkasdavo žemėje vaikystėje.

- Reklama -

Rugpjūčio 29 d., antradienį, 17 val. vyks edukacija „Laiškas“. Užsiėmimo pradžioje poilsiautojai paviršių dengs balta emale, kurs grafinį piešinį, rašys ir pieš grafitiniu pieštuku. Tada nekantriai lauks rezultato, kuris gali būti labai netikėtas.

Rugpjūčio 30 d., trečiadienį, 17 val. vyks edukacija „Amuletas“. Juodkrantė garsėja savo lobiu, kurį sudarė įvairūs gintaro dirbiniai. Kūrybinio užsiėmimo metu poilsiautojai išpjaus lobio amuletų formas, atkartojančias įvairių formų figūrėles, kurias padengs geltonais dažais. Tada pasimatys, kiek netikėtų geltonų atspalvių galima išgauti.

LNDM Pamario galerijoje taip pat visą vasarą organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, įkvėptos birželį atidarytų parodų – Kosto Dereškevičiaus (1937–2023) „Besišypsanti“ ir Lino Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“.

Registracija į užsiėmimus būtina. Dalyvių skaičius ribotas. Užsiėmimai skirti suaugusiems

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina suaugusiajam – 5,00 Eur

Registruotis kviečiame tel. +370 4 641 0421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt

LNDM Pamario galerijos adresas L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa

Informaciją teikia Prano Domšaičio galerijos direktorė Skaistė Marčienė, skaiste.marciene@lndm.lt, +370600 39972

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus – vienas didžiausių nacionalinių meno muziejų Lietuvoje, kaupiantis, saugantis, tiriantis, konservuojantis, restauruojantis ir populiarinantis nacionalinės svarbos dailės, meno ir kultūros istorijos vertybes. LNDM kolekcija eksponuojama devyniuose padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje ir Juodkrantėje.

Indrė Polimaitienė
Kultūrinės veiklos vadybininkė
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

 

TOP naujienos

Jau kelias savaitės, kai vaiko teisių apsaugos institucijos sulaukia dvigubai daugiau iškvietimų

Lyginant su pernai metų Kalėdomis ir Naujaisiais metais, dvigubai daugiau iškvietimų sulaukusi Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba tikina, kad iškvietimų skaičius auga ne...

Sausio 29-oji, penktadienis, dienos ilgumas jau 8.38 val.

Sausio 29-oji, penktadienis, 5 savaitė. Saulė teka 8.13 val., leidžiasi 16.51 val. Dienos ilgumas 8.38 val. Mėnulis (pilnatis). N24.lt - NAUJAS! Vardadieniai: Aivaras, Gildas, Girkantas, Pranciškus, Radegunda, Sulpicijus, Valerijus,...

Darbuotojų nerandantis verslas imasi juos „augintis“: specialistų dairosi tarp aukštųjų mokyklų studentų

Pramonės įmonės Lietuvoje vis dažniau susiduria su reikiamų specialistų trūkumu. Ateityje ši problema gali tik aštrėti, nes mokyklų absolventai studijuoti inžinerijos mokslų vis dar...

Prezidentas Valdas Adamkus kviečia prisidėti prie Gydymo įstaigų paramos fondo

Privatus kovos su koronavirusu Gydymo įstaigų paramos fondas jau surinko beveik 600 tūkst. eurų. Už pusę šios sumos jau nupirkta medicininės įrangos ir priemonių, skirtų...

Sekmadienį pereisime prie vasaros laiko

    Šį sekmadienį Lietuvos gyventojai turės prisitaikyti prie vasaros laiko, pasukdami laikrodžius valanda į priekį. Tai atsitiks kovo 31-ąją naktį, trečią valandą. Iki spalio 26 d., kuris taip pat yra sekmadienis, Lietuva laikysis vasaros laiko,...

Horoskopai lapkričio 5 dienai

AVINASAtrodo, kad visas pasaulis kėsinasi į jūsų nuosavybę. Bėda ta, kad jūs ją saugojate ne taip rūpestingai kaip derėtų. Verčiau pasidėkite bent dalį turto į tokią saugią vietą, kur ir pats negalėtumėte jo pasiekti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS