7.9 C
Kretinga
2024 / 04 / 16

Vaikų stovyklos ir nevaikiškos traumos. Ką svarbu žinoti tėvams?

Ar jau skaitėte?

Vasara – vaikų itin laukiamas ir mėgstamas metų laikas, kai pasibaigus mokslo metams prasideda nerūpestingas laikotarpis. Šiemet jis dar įsimintinesnis – po nuotolinių mokslų ir ilgo karantino, galiausiai yra galimybė susitikti su bendraamžiais ar išvykti į stovyklas. Tačiau laisvalaikis, atsipalaidavimas yra neatsiejamas ir nuo nelaimingų nutikimų, todėl labai svarbu pasirūpinti vaikų saugumu iš anksto.

- Reklama -

Vaikų stovyklos – ne tik linksmai, bet ir kryptingai praleista vasara

Suprantama, kad nuo visų nelaimingų nutikimų vaikų apsaugoti neįmanoma, tačiau „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis teigia, kad tėvai turėtų atkreipti dėmesį, jog apsauga būtų maksimali.

„Žinoma, visų pirma svarbu su pačiais vaikais pasikalbėti apie saugų elgesį, rodyti jiems tinkamą pavyzdį ir išklausyti, kaip jie patys pasielgtų vienoje ar kitoje situacijoje bei tai aptarti. Ypač svarbu daugiau dėmesio saugumui skirti vasarą – natūralu, kai žmonės atsipalaidavę, jie labiau ir išsiblaškę, o ypač tai galioja vaikams.



Atėjus vasarai tėvai pradeda ieškoti galimybių, kaip vaikams ne tik linksmai, bet ir kryptingai praleisti vasarą. Tam puikiai pasitarnauja vaikų vasaros stovyklos, kurių pasirinkimas yra išties didelis – tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje“, – teigia ekspertas.

Noras saugoti vaikus auga

Anot jo, prieš leidžiant vaiką į stovyklą, svarbu atkreipti dėmesį, pasidomėti, kokios yra apsaugos galimybės – ar vaikai bus apdrausti nuo nelaimingų nutikimų, o galbūt tuo reikia pasirūpinti patiems atskirai.

„Mūsų duomenimis, vaikai išties susižeidžia vasaros stovyklose, o tai įvertindamos pačios stovyklos kreipiasi dėl galimybės apsaugoti vaikus pamainos metu. Pernai per vasarą apdraudėme daugiau nei 6300 vaikų“, – skaičiais dalinasi Artūras Juodeikis.

- Reklama -

Kaip teigia ekspertas, draudimas gana dažnai būna įskaičiuotas į stovyklos kelialapio kainą, pastebima, kad stovyklų atstovai kasmet jaučia vis didesnį poreikį drausti vaikus. Draudikas teigia, kad šiemet galimai apdraustų jaunuolių skaičius bus dar didesnis nei pernai, nes jau dabar jis siekia beveik 3000, nors dar praėjo tik vienas vasaros mėnuo.

Vaikiškos traumos, bet nevaikiškos sumos

Ekspertas pastebi, kad vaikai patiria įvairių kasdienių traumų – žaisdami sportinius žaidimus, supdamiesi, tiesiog išdykaudami.

„Žvelgiant į nelaimingus nutikimus, juos galėčiau apibūdinti kaip itin būdingus vaikams – suposi ir nugriuvo, susižeidė žaisdami su bendraamžiais, bėgiodami, žaisdami futbolą ar krepšinį. Tai vaikiški dalykai – labiausiai pastebime kasdienes situacijas ir tai rodo, kad nelaimingi nutikimai gali nutikti bet kada ir bet kur. Kalbant apie sumas – išmoka stovyklose patirtoms traumoms padengti gali siekti ir 1 tūkst. eurų“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visos stovyklos į savo krepšelius yra įtraukusios vaikų draudimą nuo nelaimingų nutikimų. Tokiu atveju ekspertas pataria pasirūpinti patiems tėvams.

„Sumos išties ne visada būna vaikiškos, todėl jei stovyklos į krepšelius nėra įtraukusios draudimo pasiūlymo, geriausia pasirūpinti vaiko apsauga – tam gali pasitarnauti asmens draudimas. Jis galioja visus metus visame pasaulyje, todėl apima daugelį veiklų, kur vaikas dalyvauja ištisus metus, Tai reiškia, kad apsaugo ir stovyklų metu. Žinoma, ypač svarbu su išvykstančiu vaiku pasikalbėti apie saugų elgesį, kad traumų tiek jūsų vaikui, tiek kitiems jo bendraamžiams pavyktų maksimaliai išvengti“, – sako Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

Rolanda Lipnevičiūtė
AB „Lietuvos draudimas“ Komunikacijos vadovė

TOP naujienos

EPA: elektronikos atliekas nemokamai iš namų išvežame jau 10 metų

Ne vieno mūsų spintose ir sandėliukuose rastume nebereikalingų, nežinia kada naudotų daiktų. Dalis jų yra elektronikos prietaisai ar įranga – pradedant telefonais ir elektroninėmis...

„Iki“ pataria: ko niekada nereikėtų daryti ruošiant avižinę košę – taip ji praranda vertingiausias savo savybes

Avižinė košė – ryto klasika, ypač siejama su vėsiuoju metų laiku. Rudenėjant žmonės ruošia sotesnius patiekalus, tad išauga visų kruopų, tarp jų ir avižinių...

Savivaldybių žvyrkeliams paskirstyti 20 mln. eurų leis išasfaltuoti per 250 kelių ir gatvių

Atsižvelgiant į Lietuvos savivaldybių pateiktus prašymus, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymu joms paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, numatytų vietinės...

Karantino pasekmės keliuose: kamščių neliko, rekordiškai sumažėjo avarijų

Praėjusi savaitė į Lietuvos gatves ir kelius atnešė visišką štilį. Jau pirmąją karantino savaitę, draudikų duomenimis, pagal privalomą draudimą eismo įvykių sumažėjo daugiau nei...

„Iki“ pataria: apstulbinkite artimuosius ir nudažykite ne lukštus, o pačius kiaušinius – tereikės 15...

Ieškote, kuo nustebinti per šias Velykas? Verta pažvelgti į kiaušinių dažymą šiek tiek kitaip – ne visi žino, kad patys kiaušiniai, ne tik jų lukštai, taip pat gali būti spalvoti. Tereikia kelių šviežių daržovių,...

Suskaičiavo, kiek kainuos išleisti vaiką į mokyklą: pasiruošimą paverskite finansinio raštingumo pamoka

Jei vaikams mokyklinių prekių įsigijimas simbolizuoja besibaigiančią nerūpestingą vasarą, tėvai neretai suka galvas, kiek teks paploninti piniginę, įsigyjant mokiniams reikalingus mokymosi reikmenis. Ekspertai skaičiuoja, kad jie gali atsieiti ir kelis šimtus eurų, tačiau pastebi,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS