8.9 C
Kretinga
2024 / 04 / 28

Pasitikrinkite, ar visais naudojatės: 9 efektyvūs „Iki“ patarimai, kurie leis sutaupyti ruošiant vaiką mokyklai

Ar jau skaitėte?

Rugpjūčio pabaiga – metas, kai dauguma tėvų baigia atostogauti ir jau ruošiasi mokslo metų pradžiai. Neatsiejama to dalis – mokyklinių prekių pirkimas. Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės racionaliai planuoti pirkinius ir išleisti mažiau.

- Reklama -

„Kaip įprastai, kanceliarinių prekių prekyba jau vyksta gana aktyviai, nors pikas paprastai pasiekiamas paskutinę rugpjūčio savaitę. Pastebime, kad daug pirkėjų mokyklinius pirkimus planuoja sumaniai: ateina su sąrašu, atkreipia dėmesį į akcijas, patrauklius pasiūlymus. Galima pastebėti, kad vienų ar kitų kanceliarinių prekių paklausa tiesiogiai priklauso nuo to, kokį sąrašą gauna mokiniai ar jų tėvai iš švietimo įstaigų. Šiemet, panašu, daugiau atsiranda kūrybinių rinkinių“, – apie pirkėjų įpročius pasakoja Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Mokykliniai reikmenys.

Kad apsipirkimas vyktų kuo sklandžiau, o pirkiniams išleistumėte mažesnę sumą, verta prisiminti esmines taisykles. Jos padės moksleivį suruošti į mokyklą daug neišlaidaujant.

Atlikite inventorizaciją. Beveik niekada nebūna taip, kad naujiems metams viską reikia pirkti parduotuvėje. Kiekvieną kartą bent pusę penalo turinio galima papildyti iš praėjusių metų likučių. Tas pats pasakytina ir apie sąsiuvinius.

Norint gerai pasiruošti vaiko mokykliniam apsipirkimui, pirmiausia reikėtų ne tik suvokti, ko vaikui tikrai reikia, kas nėra būtina, bet ir tai, ką jis dar turi geros būklės iš praėjusių metų. Mokyklinių pirkinių planavimas taip pat yra puiki proga vaikams ir tėvams susitvarkyti spintas, rašomuosius stalus.

Naujam gyvenimui prikelkite senus daiktus. Gali paaiškėti, kad rašomojo stalo stalčiuose slepiasi daugybė lobių – nuo atbukusių, bet dar gerų pieštukų iki net nepanaudotų spalvoto popieriaus rinkinių.

- Reklama -

Jeigu sąsiuvinyje prirašyti tik keli lapai – juos galima išplėšti, ir jis puikiai tiks naujiems mokslo metams. Pakartotinai panaudosite ir aplankus ar segtuvus, o iš kelių išsibarsčiusių rinkinių tikriausiai pavyks surinkti naują kreidelių, pieštukų ar flomasterių pakuotę. Prieš pirkdami vaikui naują penalą, patikrinkime, ar senąjį dar galima išsaugoti. Pavyzdžiui, dėmę ant jo galima užmaskuoti lipduku su mėgstamu vaiko personažu.

Parduokite, kas dar tinkama naudoti, bet jau nereikalinga. Jeigu nuo ankstesnių metų likę pirktų vadovėlių, knygų, pagalbinių priemonių mokyklai, pabandykite juos parduoti. Uždirbtus pinigus galėsite panaudoti kitoms išlaidoms, susijusioms su mokyklinėmis prekėmis.

Parduoti galima ne tik vadovėlius, knygas bet ir kitus daiktus. Žinoma, jeigu jie yra geros būklės ir tinkami naudoti. Tai gali būti mažai naudota kuprinė, kurią jūsų vaikas greitai išaugo ir nespėjo jos sugadinti. Tą patį galite padaryti ir su gerais, bet per mažais drabužiais.

Turėkite sąrašą. Šis patarimas galioja perkant ir maisto prekes, tačiau ruošiantis pirkti mokyklines priemones tampa dar aktualesnis, pastebi „Iki“ komunikacijos vadovė. Juk tėvams tenka užduotis nupirkti tai, ko reikės daug jaunesniam žmogui, todėl gali būti ne visada aišku, ko iš tikrųjų reikia. Dalis mokyklų parūpina tokius sąrašus artėjant mokslo metams. Jeigu jo negavote – paprašykite, su specialistų pagalba bus gerokai lengviau suprasti, kas yra būtina moksleiviui.

Jeigu mokykla į šį procesą neįsitraukia – susidarykite sąrašą patys, įtraukite ir vaiką. Priemonės, kurių tikrai prireiks, yra kanceliarinės prekės (pieštukai, kreidelės, rašikliai, trintukas, drožtukas), penalas, raštinės reikmenys (sąsiuviniai, užrašų knygelės), aplankalai sąsiuviniams ir knygoms, kuprinė, pietų dėžutė, gertuvė, krepšys sportinei aprangai ir pati apranga, dailės reikmenys.

Beje, sąrašas padės sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko parduotuvėje.

Neskubėkite visko supirkti iškart. „Gera kaina gali sugundyti nupirkti tiek sąsiuvinių, kiek jų pakaktų visiems metams, tačiau ne visada yra verta skubėti. Vaikui nuėjus į mokyklą, jau pirmosiomis savaitėmis išryškės kokios nors tų metų mados, tendencijos. Palikite erdvės sau ir vaikui adaptuoti savo mokyklinių prekių asortimentą pagal jas – mokyklinės prekės niekur nedings iš parduotuvių sulig rugsėjo 1-ąja“, – pataria V. Budrienė.

Pasitikrinkite, ar turite lojalumo kortelę. Dar prieš einant apsipirkti nepamirškite pasitikrinti parduotuvių lojalumo kortelių pasiūlymų. V. Budrienė atkreipia dėmesį, kad lojalūs pirkėjai gali naudotis gerokai didesnėmis nuolaidomis, jie sulaukia specialių pasiūlymų, o prisijungimas prie lojalumo programos nieko nekainuoja – tereikia parsisiųsti mobiliąją programėlę ir užsiregistruoti.

„Pigu“ ne visada reiškia „taupu“. Apsipirkdami taip pat verta prisiminti, kad pigiausių produktų pirkimas ne visada reiškia taupymą. Iš tikrųjų labiau derėtų atkreipti dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Į tai verta atsižvelgti, pavyzdžiui, perkant penalą jau su sudėtais priedais – įvertinkite, ar jame esantys reikmenys yra tikrai geros kokybės. Kai vaikas pradės skųstis dėl sulūžusių pieštukų ir netrinančio trintuko, gali paaiškėti, kad taupymas iš tikrųjų sukels papildomų išlaidų.

Įsigykite gertuvę ir priešpiečių dėžutę. „Geras būdas sutaupyti pinigų ir sumažinti atliekų kiekį per visus mokslo metus – nupirkti vaikui daugkartinio naudojimo gertuvę ir maisto indus, kuriuos jis galės naudoti ilgą laiką. Taip jums nereikės nuolat pirkti vienkartinių vandens butelių ir sumuštinių maišelių, kurie tiesiog išmetami. Bus naudinga ir piniginei, ir aplinkai“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė.

Turite vyresnių vaikų? Sutaupykite leisdami jiems apsipirkti patiems. Vyresni vaikai tikriausiai jau kelis kartus kartu su jumis apsipirkinėjo artėjant mokyklai ir gali turėti savo nuomonę, kas jiems labiausiai tinka. Laimei, tai taip pat gali pasitarnauti kaip priemonė ugdyti vaiko supratimą apie biudžetą ir išlaidų planavimą.

Paaugliams, pavyzdžiui, duokite dovanų kortelę, kad už pasirinktą sumą jie galėtų apsipirkti patys. Kai jie turės leisti „savo“ pinigus, jie daug atidžiau rinksis pirkinius ir greitai supras, kaip brangūs daiktai gali išeikvoti jų biudžetą.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Naminiai batonėliai, prieš kuriuos neatsilaikys nei vaikai, nei suaugusieji (receptas)

Vis dažniau ieškome sveikatai palankesnių saldumynų, tad verta jį panaudoti desertams. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad geriausias riešutų...

Norite jaukiai bei madingai pasipuošti namus? Su „Rimi“ tai padarysite taupiai ir tvariai

Nenumaldomai artėjant gražiausioms metų šventėms daugelis jau puošia namus įvairiausiomis dekoracijomis: advento vainikais, girliandomis, gyvomis eglių šakomis. Pasipuošti namus – tai ne tik puiki...

Horoskopai kovo 18 dienai

AVINASVisa, kas kasdieniška, šiandien jums bus itin nuobodu. Jums reikia kažko ypatingo palaikyti gerai nuotaikai. Kita vertus, jei nemėginsite prasiblaškyti pats, niekas jums nepadės. Sapnų...

Gruodžio 4-oji, šiandien Šv. Barbora, iki Kalėdų liko 20 dienų

Gruodžio 4-oji, penktadienis, 49 savaitė. Saulė teka 8.23 val., leidžiasi 15.55 val. Dienos ilgumas 7.32 val. Mėnulis (pilnatis). Vardadieniai: Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas. Datos: Šv. Barbora (globėja mirusiųjų nesava mirtimi). Šios...

Horoskopai kovo 17 dienai

AVINASNetikėti įvykiai parodys jums šiandien, kad gyvenimas nuolat paruošia staigmenų. Galų gale būtų nuobodu nuolat gyventi pagal planą. Sapnų reikšmės » JAUTISNustokite nerimauti. Jūs ir taip labai daug iš savęs reikalaujate, todėl visai pelnytai esate laimingas....

Nematytas pasakas iš smėlio kurs pajūrio vaikai

Ne tik sekmadienis, bet ir pasakos turi būti lengvos tarsi pajūrio smėlis... Nematėte tokios pasakos? Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kovo 1 dieną 15 valandą Žvejų rūmuose seks Rasos Dikčienės operėles, kuriose netrūks ne tik...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS