13.9 C
Kretinga
2024 / 04 / 27

Kai išsenka fantazija, kur dėti gausų cukinijų derlių – kepkite keksiukus

Ar jau skaitėte?

Vasarai persiritus į antrą pusę, vis dažniau socialiniuose tinkluose dalijamasi idėjų prašymais, ką gi dar pagaminti iš gausaus cukinijų derliaus. Nors jos nedažnai naudojamos desertams, kartą pabandę jų įtarkuoti į keksiukų tešlą, skoniu tikrai nenusivilsite. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad cukinijos ne tik naudingos akims, odai ar imunitetui, bet ir padeda kontroliuoti svorį – jose esančios skaidulos mažina alkio jausmą. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad tai viena pigiausių ir prieinamiausių daržovių, prekybos centruose populiari ištisus metus.

- Reklama -

Stiprina imunitetą, naudingos vėžio prevencijai

Nors kartais peikiamos, kad neturi išreikšto skonio, jaunos cukinijos tarsi prisitaiko prie įvairiausių patiekalų komponentų, subtiliai juos paryškindamos. Jos tinkamos ne tik kepti, troškinti ar grilinti – skanios ir tiesiog žalios, įpjaustytos į pagardintas prieskoniais salotas. Juolab, kad, pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, tai labai naudinga daržovė.

Cukinijų keksiukai.

„Cukinijos ne tik aprūpina mūsų organizmą kaliu, fosforu, magniu, kalciu, geležimi, vitaminais C, A, E, B6 ir B2, bet jose esančios skaidulos mažina ir alkio jausmą. Be to, cukinijos vertingos dėl karotinoidų: liuteino, zeaksatino, beta karoteno, beta kriptoksantino. Tai itin svarbu norintiems kuo ilgiau išsaugoti gerą regėjimą arba pristabdyti akių ligų (kataraktos ar glaukomos) progresavimą“, – sako E. Gavelienė.

Ir nors dažnai manoma, kad karotinoidų gausu tik morkose, tačiau jų yra ir cukinijose: „Liuteinas bei zeaksatinas saugo akis ir nuo kenksmingų saulės spindulių poveikio. Beta karotenas, kaip antioksidantas, saugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, padeda išlaikyti odos elastingumą, stiprina imunitetą. O kripkoksantinas, kurio randama cukinijose, gali būti naudingas norint išvengti vėžio.“

Cukinijos – vienos pigiausių daržovių

Vasaros pabaigoje gausiai derančios mūsų platumose cukinijos – itin nepretenzingos: auginamos nereikalauja nuolatinės priežiūros, iš jų galima pagaminti daugybę nebrangių patiekalų, be to, jaunų cukinijų visus metus nepritrūksta parduotuvėse.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad prekybos centruose cukinijos populiarios ištisus metus: „Daržovės vis dar lieka vienos iš pigiausių produktų, todėl tikrai sutaupysite. Cukinijos – itin universalios, pritaikomos daugybėje patiekalų. Jos tinka ne tik blyneliams, apkepams, troškiniams, sriuboms, jas galima kepti įdarytas, dėti į faršą, marinuoti, rauginti, kartu su kitomis daržovėms konservuoti žiemai – tokia mišrainė pravers ant žiemos vaišių stalo, netikėtai užsukus svečiams.“

- Reklama -

Pasak ekspertės, vasarą pirkėjai jas dažniausiai renkasi grilinimui, o visus metus ekologiškai užaugintas cukinijas mielai perka šeimos su mažais vaikais, nes tai viena iš pirmųjų daržovių, kurias galima duoti net kūdikiams.

Ji taip primena, kad norintys sutaupyti prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse visoje Lietuvoje gali rasti daugiau kaip 600 prekių, kurių įprastos kainos yra bene žemiausios rinkoje, tad renkantis daržoves, irgi galima rasti džiuginančių ne tik kokybe, bet ir kaina.

O. Suchočeva siūlo cukinijas panaudoti ir kepant saldžius daržovių pyragus bei keksiukus: „Galite į tešlą dėti džiovintų vaisių arba šokolado gabaliukų, taip pat į kvietinius ar ruginius miltus įmaišyti sorų, migdolų, kokosų, bolivinės balandos ar burnočių miltų: kaskart bandykite vis kitokius ir stebinkite artimuosius kulinariniais eksperimentais.“

Keksiukai su cukinijomis

Patiekalui* reikės:

  • 3 puodelių bet kokių miltų – viso grūdo dalių rugių miltai „Rimi“, 2,45 €/ 2kg;
  • 2 ½ puodelio smulkintų cukinijų – cukinija 1,09 € /1vnt;
  • 2 kiaušinių;
  • 1 puodelio cukraus;
  • 1 puodelio augalinio aliejaus;
  • 1 šaukšto kepimo miltelių;
  • 1 ½ šaukštelio malto cinamono;
  • 1 šaukštelio druskos;
  • 2 šaukštelių vanilės ekstrakto.

Kaip gaminti:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C.

2. Dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, cinamoną ir druską.

3. Atskirame dubenyje sumaišykite kiaušinius, tarkuotą cukiniją, cukrų, aliejų ir vanilę.

4. Drėgną mišinį supilkite į miltų mišinį ir gerai išmaišykite.

5. Supilkite tešlą į paruoštas keksiukų formeles, užpildydami jomis 2/3 tūrio. Kepkite maždaug pusvalandį. Patikrinkite, ar iškepė, įbesdami į keksiuko vidurį dantų krapštuką – jis turėtų būti sausas.

6. Išimkite ant grotelių ir leiskite atvėsti.

Skanaus!

*Šios produktų kainos užfiksuotos rugpjūčio 7 d. e. parduotuvėje „Rimi.lt“.

TOP naujienos

Gegužės 27-os dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis perkūnija

Artimiausiomis dienomis orai mažai keisis: išliks vėsoka ir daug kur palis. Gegužės 27-os dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į...

Dainininkė Jurga Šeduikytė: „Nerimą galime įveikti išrašydami emocijas dienoraštyje“

Viena žinomiausių Lietuvos dainininkių ir muzikos kūrėjų bei knygų autorė Jurga Šeduikytė tapo „WoW University“ Ateities įgūdžių kurso dėstytoja. Jurga savo paskaitoje kviečia į...

Puiki proga pasidomėti veganiškos mitybos principais, nuo ko pradėti?

Lapkritis – veganų mėnuo, tai puiki proga net ir visavalgiams pasidomėti veganiškos mitybos principais, išbandyti augalinius patiekalus ar bent kartą per savaitę įprastą savo...

Šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos

Šiandien anticiklonas lems sausus, bet gana debesuotus orus. Lapkričio 16 d. žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra dieną 1–6 laipsniai šilumos. Lapkričio 17-os naktį be žymesnių kritulių,...

Bardas Kazimieras Jakutis: „Norėjosi laužyti tėvų sukurtas taisykles“

„Kai visas savo kaukes nusiimi pats – tada esantiems šalia tavęs lengviau nusiimti savąsias“, – sako muzikantas, bardas Kazimieras Jakutis. Po pandemijos metų dainų autorius ir atlikėjas grįžta į Lietuvos koncertų sales bei kartu...

Išmanusis telefonas – ne žaislas: 5 patarimai, kaip jį tinkamai paruošti vaikui

Pradinio amžiaus vaikų prie ekranų praleidžiamas laikas pastaraisiais metais pakilo iki pusšeštos valandos per dieną arba beveik trijų mėnesių per metus, rodo šeimų gerove besirūpinančios „Common Sense Media“ organizacijos duomenys. Per pastaruosius septynerius metus...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS